Света Литургија на Празник Христовог Рођења у Саборном храму у Крушевцу

????????????????????????????????????

Христос се рађа -прослављај те Га!

Христос с неба-сусрећите Га!

Христос на земљи- узвисите се!

Певај Господу сва земљо!

На Празник Рођења Богомладенца Христа-Божић, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид, служио је свету божанствену Литургију у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Епископу Давиду саслуживали су:  старешина Саборног храма - протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, протојереји Драгић Илић, Александар Ерић, Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић и Андрија Јелић, протођакон Јован Миленковић и ђакон Ненад Матић. У олтару су  прислуживали теолози, вероучитељи и богословци наших парохија. На Литургији је одговарало појачко друштво саборног храма, теолози и богословци.

Божићну Посланицу светог Архијерејског Синода и свих Архијереја  СПЦ - свештенству и верном народу прочитао је старешина храма протојереј-стврофор Ђорђе Милојковић.

ХРИСТОС СЕ РОДИ!  -  ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!