Света архијерејска Литургија на Богојављење у Саборној цркви у Крушевцу

????????????????????????????????????
На празник крштења Господа нашега Исуса Христа на реци Јордану -Богојављење, 19. јануара 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Саборном храму св. Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали  свештеници и ђакони саборног храма: протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј Драгић Илић, протојереј Алексадар Ерић, протојереј Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић, протођакон Јован Миленковић и ђакон Ненад Матић. Литургијско сабрање украсило је појање певачког друштва нашег храма, богословци и теолози.

Епископ Давид се вернима обратио пастирском беседом и поуком, честитајући им празник  јављања Бога - Свете Тројице - Оца и Сина и Духа Светога.

По завршеној светој Литургији, устаљеним поретком са литијом обављен је молитвени чин Великог освештавања воде у порти храма, уз молитвено учешће многобројних парохијана и верника града Крушевца.

Протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић