Света архијерејска Литургија на дан празновања светог Симеона Мироточивог у Саборној цркви у Крушевцу

DSC_1692
У петак, 26. фебруара 2021. године, на празник светог Симеона Мироточивог, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид началствовао је светом Литургијом  у Саборном храму светог  великомученика Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали оци: протојереј Драгић Илић, јереј Ненад Драгичевић, јереј Андрија Јелић и ђакон Ненад Матић.

Благољепију на светој Литургији допринели су појци Саборног храма, вероучитељи и теолози.

Владика  Давид је вернима честитао празник, дивнога међу светима нашим преподобног оца Симеона који је највеће светило српскога народа пред Лицем Божјим и наш заступник пред васкрслим Господом.

Присутни парохијани приступили су светој Чаши и сјединили се са Господом, са надом на спасење и живот вечни.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић