Света архијерејска Литургија у Покровској цркви на Расини

04.04.2021 Pokrovska Crkva na Rasini (33)

У трећу недељу поста,Крстопоклону, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је свету архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице на Расини. Саслуживали су му Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић,умировљени свештеник протојереј-ставрофор Адам Стевановић, старешина цркве Покрова Пресвете Богородице протојереј Мирослав Пешић, протојереј Саша Величковић, протојереј Јован Вуковић и ђакони Ненад Матић и Никола Ракић. Чтецирали су Александар и Андрија Јанић, а за певницом су појали вероучитељи и студенти теологије.

Владика Давид је на крају свете Литургије благословио све присутне и пожелео да им Господ да снаге да овај Велики пост испосте до краја.

Ђакон Никола Ракић