Света архијерејска Литургија на Благовести у цркви Лазарици

DSC_3421

У среду 7. априла 2021. године, када Света Црква молитвено прославља празник Благовести, Његово Преосвештенство епископ крушевачки Г. Давид служио је свету Литургију у цркви Лазарици. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Драги Вешковац, старешина цркве Лазарице јереј Жељко Марковић, јереј Милан Тодосијевић, јеромонах Амвросије Весић, ђакони Ненад Матић, Јован Јовановић и Милан Вешковац. Чтецирали су вероучитељ Стефан Миладиновић и Никола Љушић. За певницом је свечано појао хор цркве Лазарице.

На крају свете Литургије Његово Преосвештенство  Г. Давид поучио је верни народ  пригодном беседом, а затим се литургијско сабрање наставило за трпезом љубави у црквеном дому.

Ђакон Јован Јовановић