Исповест свештенства Архијерејског намесништва темнићког у Поточцу

DSC_3775

У суботу, 17. априла 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је свету архијерејску Литургију у храму преподобне мати Параскеве у Поточцу.

Епископу су саслуживали: архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, парох бачински протојереј Горан Гајић, парох орашки протојереј Братислав Петровић, парох други варварински и старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину протојереј Дејан Миленковић, парох бошњански протојереј Александар Лукић, ђакон Ненад Матић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика господин Давид.

Након Литургијског отупста, заједничарење је настављено у црквеној сали где су сви обедовали. У току трпезе љубави протојереј Дејан Миленковић произнео је слово на тему „Подвиг“, које је било састављено по благослову Епископа Давида. После беседе, добили су реч архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, пензионисани намесник темнићки протојереј-ставрофор Љубисав Ковачевић и игуманија манастира светог Николе из Својнова мати Тавита.

По повратку у престони град Крушевац, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обишао је храм Свете Тројице у Горњем Катуну, а потом посетио и манастир светог Луке у Бошњану, где је одслужио помен новопредстављеној монахињи Јелени.

Ђакон Иван Петронијевић