Литургија пређеосвећених Дарова у цркви Вазнесења Господњег у Великој Дренови

DSC_3987

У среду Цветне недеље Епископ крушевачки Г. Давид служио je пређеосвећену Литургиjу у храму Светог Вазнесења Господњег у Великоj Дренови. У овом храму у току Васкршњег поста сваке среде и петка служи се Девети час са почетком у 15 часова и у наставку Литургиja пређеосвећених Дарова.

Епископу Давиду саслуживали су старешина храма и први парох великодреновски протоjeреj Мирослав Михаjловић, парох други великодреновски Деjaн Смилић и ђакон Ненад Матић. За певницом су певали вероучитељи  г. Срђан Томашевићи Горан Драганац  као и тудент ПБФ-а г. Никола Милић. Чтецирали су г. Дејан Марковић и ученик Милан Левићанин.

После свете Литургије и поучне беседе Епископа Давида верном народу, уприличена је трпеза за којом је житије читао млади великодреновски домаћин г. Никола Јаћовић. Владика је потом обишао парохијски дом у изградњи и упознао се са даљим плановима за наставак радова, а после тога обишао и темеље новог храма у Трстенику.

Презвитер Дејан Смилић