Света Архијерејска Литургија на празник Цвети и исповест свештенства ћићевачког намесништва у Лучини

"Уверавајући нас пре Твога страдања да ће бити опште васкрсење

из мртвих подигао (васкрсао) си Лазара Христе Боже,

зато и ми као она (јерусалимска) деца носећи победне знаке,

Теби Победитељу смрти кличемо Осана на висинама

благословен који долази у име Господње".

У недељу, на Цвети, 25.априла 2021. године, верни народ парохије лучинске дочекао је свог Епископа у порти храма Светог великомученика Пантелејмона у Лучини, где је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио Божанствену Литургију Светог Јована Златоустог.

Епископу су на Литургији саслуживали Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, парох лучински протојереј Дејан Антић и ђакон Његовог Преосвештенства Ненад Матић.

Епископу је чтецирао г-дин Давид Јанић, док су за певницим појали протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, ђаконица Софија Матић и вероучитељ г-дин Милан Ђорђевић.

По прочитаном јеванђељу Архијереј је благом речју поучавао верни народ.

Свештенство намесништва ћићевачког је по одслуженој Светој Литургији у својим парохијским храмовима пристизало и приступало Светој тајни покајања.

По завршеној исповести уприличена је Трпеза љубави у трпезарији парохијског дома.

У току трпезе љубави, ll парох ћићевачки јереј Драган Смиљанић је произнео слово које је било састављено по благослову Епископа крушевачког Господина Давида.

Након беседе, добили су реч и оци нашег намесништва. На крају је Владика присутнима упутио завршно слово.