Света Архијерејска Литургија на Велики Четвртак у Саборном храму у Крушевцу

DSC_5044

У Велики Четвртак страсне седмице свету архијерејску Литургију светог Василија Великог у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу служио је Епископ крушевачки Господин Давид. Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачкипротојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Живојин Јаковљевић из Њујорка, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, Архијерсјки намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић,  Архијерејски намесник александровачко-бруски протојереј Вукман Петровић, Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, старешина храма Покрова Пресвете Богородице у Крушевцу протојереј Мирослав Пешић, старешина храма Лазарице у Крушевцу јереј Жељко Марковић, протојереј Александар Ерић, старешина храма на Багдали у Крушевцу јеромонах Сергије Радивојевић, ђакон Душан Маговац и ђакон Милан Вешковац.

После свете Литургије Епископ је одслужио чин Омивања ногу у светом храму. За певницом су певали свештеници храма св. Георгија и верни народ.