Васкрсење Христово свечано прослављено у Саборној цркви у Крушевцу

Васкрсења је дан просвјетлимо се народи, Пасха Господња Пасха,

од смрти к животу и са земље ка Небесима,

Христос Бог нас преведе, док пјевамо побједне пјесме

Празник Васкрсења Христовог свечано је прослављен у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу. Васкршње јутрење служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид уз саслужење свештенства Саборног храма. Речима „Васкрсење Твоје Христе спасе“, Епископ је са свештенством и верним народом учинио васкршњу Литију и уз речи Васкршњег тропара отпочео васкршње јутрење.

Васкршњу Литургију у поноћ служио је протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, уз саслужење протојереја Драгића Илића, протојереја Перице Стојића и протођакона Јована Миленковића . Свети храм је био испуњен верним народом.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид уз саслужење Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића, протојереја-ставрофора Новице Тасића, јереја Ненада Драгичевића, јереја Ненада Матића. Беседу после светог Јеванђеља произнео је Епископ Давид и поучио народ о тајни Свете Тројице.

Вечерње Пасхално богослужење служио је Епископ Давид уз саслужење архимандрита Алексеја Богићевића, игумана манастира Светог Луке у Бошњану и свештенства епархије крушевачке. На Пасхалном вечерњу прочитано је Свето Јеванђеље на 15 језика.

Информативна служба Епархије крушевачке користи ову прилику да свим посетиоцима интернет презентације наше Епархије честита васкршње празнике уз најлепши, најживотнији хришћаниски поздрав:

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

ВАСИТИНУ ВОСКРЕСЕ!