Прослављена слава Покровске цркве на Расини – Пресвета Богородица “Живоносни Источник”

IMG_2528

У Васкршњи Петак, када Црква Христова прославља Пресвету Богородицу “Живоносни Источник”, Покровска црква на Расини прославила је своју летњу славу. Празновање је крунисано Светом Литургијом којом је началствовао протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, старешина цркве Лазарице у пензији. Оцу Љубивоју саслуживали су: протојереја-ставрофора Мирослава Миленковића (старешине цркви: Саборне цркве светог Ђорђа у Крушевцу и Покрова Пресвете Богородица у Београду у пензији), протојереја-ставрофора Адама Стевановића (старешине овог храма у пензији) као и многобројних свештенослужитеља града Крушевца. У току Свете Литургије пресечен је славски колач. Овогодишњи колачари били су теолог и вероучитељ Давид Јанић са супругом Јустином. Колачарство су предали Владици и Љиљани Михајловић из Крушевца.

протојереј Саша Величковић