Прослављена храмовна слава Саборне цркве у Крушевцу – Ђурђевдан

20
У четвртак Светле седмице, 6. маја 2021 године, житељи града Крушевца свечано су прославили празник светог великомученика и победоносца Георгија - славу Саборног храма. Светом Литургијом началствовао је Епископ крушевачки Г. Давид а саслуживали су Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереји-ставрофори Адам Стевановић, Мирослав Миленковић, Ђорђе Милојковић, Милан Вељковић, протојереји Христољуб Петронијевић и Александар Ерић, јереји Ненад Драгичевић, Стефан Петровић и Андрија Јелић, протођакон Јован Миленковић и ђакони Ненад Матић и Никола Ракић.

По прочитаним одељцима из светог Јеванђеља, Његово Преосвештенство Епископ Давид изговорио је пастирску поуку, честитао празник  и храмовну славу свештенству Саборног храма, вернима и свечарима пожелевши да Васкрсли Господ молитвама светог Георгија сачува наш град, Епахрију и верни народ.

После заамвоне молитве обављен је трократни литијски опход, а на платоу испред храма освештан је и преломљен Славски колач овогодишњих свечара породице г. Велибора и гђе Андријане Јовановић из Крушевца.

За наредну годину славски колач је прихватио  г. Никола Филиповић са породицом из Крушевца.

На светој Литургији је присуствовала градоначелница града Крушевца гђа Јасмина Палуровић, председник скупштине града г. Предраг Вукићевић као и многи представници  јавних установа нашег  града.

Празновање је настављено послужењем у порти храма за верни народ и славском трпезом љубави у парохијском дому Саборне цркве .

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић