Положен камен темељац за нови храм манастира светог Јована Крститеља у Макрешану код Крушевца

IMG-0fa20978cda4a177ea28b475993128cc-V

Дана 8. јуна 2021. године благости Господње, наша света Православна Црква постала је богатија за још један храм Божији у коме ће се прослављати Његово дивно име.

Благословом Епископа крушевачког Господина Давида, положен је камен темељац за нови храм који се гради у метоху манастира Мрзеница у Макрешану.

Свечаним чином началствовао је, по благослову Епископа Давида, секретар Његовог преосвештенста, Протојереј – ставрофор Драги Вешковац уз саслужење протојереја – ставрофора Живојина Којића, протојереја – ставрофора Љубише Милошевића, протојереја – ставрофора Мирослава Николића, протојереја Миломира Глигоријевића, јереја Александра Николића и ђакона Ненада Матића.

Бираним речима присутнима се обратио протојереј– ставрофор Драги Вешковац преносећи најпре благослове и поздраве Епископа Давида и подсећајући све сабране шта заправо значи градити храм и која је величина тога дела.

По окончању свечанога чина, за све присутне припремљена је трпеза љубави, трудом јеромонаха Јакова и свих доброжелатеља овога светога места.

Ђакон Ненад Матић