Света архијерејска Литургија на Спасовдан у Крушевцу

DSC_6286

У четвртак, 10. јула 2021. године, на Празник Вазнесења Господњег,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је светом Евхаристијом у Саборном храму светог великомученика Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали: старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереји Драгић Илић, Александар Ерић,Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић, протођакон Јован Миленковић и ђакон Ненад Матић.

На светој  Литургији су појали појци нашег храма и вероучитељи. Апостол је прочитао  вероучитељ г. Давид Јањић. На крају свете Литургије, Епископ Давид је  протумачио одељак из светог Јеванћеља, поучио свештенство и верни народ о битности и значају овог догађаја из Господњег живота, честитајући  свима Празник велико и славно Вазнесење Господње  .

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић