Конкурс за примере добре праксе у верској настави

043

Катихетско-педагошки институт при Православном богословском факултету Универзитета у Београду и Катихетски одбори Архиепископије београдско-карловачке и Епархије сремске расписали су поводом васкршњих празника Конкурс за примере добре праксе у Верској настави. Право учешћа на Конкурсу имали су сви вероучитељи који предају у основној и средњој школи на територији Републике Србије, без обзира на то којој епархији припадају.

043

Вероучитељица Сања Николић, из Епархије крушевачке, ОШ ,,Страхиња Поповић” Дворане, освојила је прво место за припрему и приказ реализације наставног часа ,,Павле -апостол незнабожаца” у категорији од 5. до 8. разреда основне школе. Час је припремљен на основу иновативног наставног модела ,,изокренута учионица”, садржи видео материјал у оквиру кога су интегрисана питања за самостално учење ученика при припреми за час и радне задатке за рад ученика на часу уз примену ИКТ алата.

Павле2

Палвве1

Вест у целини можете прочитати на патријаршијском сајту: