Света архијерејска Литургија у Милошевцу

DSC_6886

На други дан Педесетнице, 21. јуна 2021. године Господње, Преосвештени Епископ крушевачки Г. Давид служио је свету Литургију у храму Преподобне матере Параскеве на Милошевцу, на територији парохије стопањске (Арх. нам. трстеничко). Епископу су саслуживали свештеници: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић и протојереј - ставрофор Миломир Атанасковић (пензионер),  затим ђакони: владичански - Ненад Матић и трстенички - Стефан Ђурђевић. Чтецирали су г. Дејан Марковић и богословац Душан Богојевић, а појао је катихета г. Давид Јањић. Надлежни свештеник, протојереј Вељко Гашић молитвено је присуствовао са својим благоверним парохијанима на овој служби Божјој. Након прочитаних Јеванђелских перикопа, Епископ је у својој пастирској беседи протумачио и особито нагласио важност Христовог старања око изгубљених оваца, као и важност хришћанског начина исправљања ближњих: ,,Ако ли ти згреши брат твој... (Мт, зачало 75.)“ Након Свете Литургије и причешћивања Водом Живом, тј. Христом, у хладовини високих стабала, осетили смо на извору крај ове светиње још један предукус раја: ,,У месту светлом, у месту цветном, у месту ПРОХЛАДНОМ, одакле одбеже сваки бол, туга и уздисање (трећа молитва на вечерњем првога дана Педесетнице)“. Благодаримо Господу за послање Духа Светога и за ,,сваки савршени поклон“; Епископу за Небески Хлеб који нам је дао да једемо; о. Вељку и његовим парохијанима за братско гостољубље којим су нас укрепили. На многаја и благаја љета!

трстенички ђакон Стефан Ђурђевић