Света aрхијерејска Литургија и рукоположење у храму светог Николе и aпостола Павла у насељу Уједињене нације у Крушевцу

DSC_8830

У уторак, 13. јула 2021 године, када наша Света Црква прославља Сабор светих Апостла - Павловдан, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки др Давид началствовао  је литургијским сабрањем у новосаграђеном храму који је посвећен светом Николи и светом апостолу Павлу, у крушевачком насељу Уједињене нације. Епископу и духовном Оцу наше Епархије саслуживали су: Вископречасни Архијерејски намесник крушевачки протојереј – ставрофор Будимир Којић, старешина Цркве Лазарице јереј Жељко Марковић, протојереј Игор Шљивић, јеромонах Сергије Радивојевић, старешина овога храма  јереј Милан Тодосијевић, епархијски ђакон Ненад Матић, ђакони при цркви Лазарици Душан Маговац и Јован Јовановић, као и ђакон при овом храму Милан Вешковац. Чтецирали су и одговарали теолози наше Епархије.

Велики број присутних верника дочекао је радосно свог Архијереја и узео учешћа у светој Литургији и причестио се Телом и Крвљу Христовом.

Епископ је након прочитаног Јеванђеља верном народу упутио Архипастирску поуку, протумачивши одељак и нагласивши важност празника сабора светих Апостола.

У току свете Литургије Епископ је у чин презвитера рукоположио ђакона Дарка Несторовића, нарекавши га за презвитера при манастиру светог Николаја Мирликијског у Својнову.

Након свете Литургије на челу са Епископом уследио је опход око храма, као и освећење и резање славског колача.

Ово духовно и радостно сабрање настављено је Трпезом љубави у трпезарији цркве Лазарице.

Молитвама Светих Апостола Господе Исусе Христе Боже наш помилуј и спаси нас.

Ђакон при храму светог Николе и апостола Павла

Милан Вешковац