У манастиру светог Луке прослављен је празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице

8

У недељу, 25. јула 2021. године, у манастиру светог Луке у Бошњану служена је света Литургија поводом празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице. Са благословом светог манастира Хиландара 9. маја 2015. године, у Србији је као дар дошла икона верна и освештана копија оргинала коју Хиландарци поштују као Игуманију и Заштитницу.

Светом Литургијом началствовао је игуман ове свете обитељи архимандрит мр Алексеј (Богићевић) уз саслуживање: протосинђелом Луке (Милошевића), старешине храма светог Прокопија у Прокупљу протојереја Николе Илића  и ђакона Ивана Петронијевића.

Игуманија хиландарска добила је трећу руку од сребра у осмом веку као дар светог Јована Дамаскина, коме је у време иконоборства одсечена десница, милошћу свесвете
исцељена. На радост братства манастира и верног народа, пре почетка Литургије мироточиле су иконе светог Луке и царевића Алексеја, као веродостојан доказ Његове свемоћи.

По заамвоној молитви пререзан је славски колач овогодишњих свечара сестара Бојане, Лаке и Мине.

Литургијско сабрање је настављено под велелепним храстом са мноштвом народа који су дошли да се поклоне светој икони.

Радуј се помоћнице наша која нам помажеш иконом својом Тројеручицом.

Ђакон Иван Петронијевић