Света архијерејска Литургија у манастиру Велуће код Трстеника

На празник Успења Пресвете Владичице наше Богородице 2021. лета Господњег, наш Архипастир Епископ крушевачки Г. Давид служио је свету Литургију у манастиру Успења Пресвете Богородице у Велућу. Епископу су саслуживали: секретар Његовог Преосвештенства протојереј – ставрофор Драги Вешковац, архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, парох велућки јереј Милутин Михајловић, ђакон владичански Ненад Матић и ђакон трстенички Стефан Ђурђевић. Чтецирали су: господин Дејан Марковић и дечица из парохије велућке. За певницом су појали хористи ове светиње под руководством преподобне мати игуманије Теодоре (Спасојевић). Након заамвоне молитве Епископ је освештао и пререзао славски колач, а затим је беседио пред својим верним народом који се ,,благодаћу Духа Светога сабрао“ у великом броју да учествује у заједници Тела и Крви Христове и да прослави бесмртну Царицу нашу Богородицу. Владика је подсетио народ на најважније догађаје из Богородичиног живота, објаснио тајну Њеног Успења на Небеса и указао на неопходност нашег обраћања Њој. Ако су јој се свети Апостоли обраћали за савет и поуку како не бисмо ми грешни?

Након отпуста, сви су били угошћени и почашћени, како и приличи да буде у нашим древним српским светињама. Благодаримо Епископу, мати игуманији и њеном сестринству и свима који су се трудили да ову нашу Богородичину светињу лепо украсе и послужење уготове како би храмовна Слава била торжествена и сваке похвале достојна.

,,Пресвета наша Владичице, помози нам да разумемо зашто не треба телесне смрти да се бојимо. Просветли нас да видимо колико можемо тајну твоје бесмртне смрти, васкрсења и вазнесења на Небеса.

Помози нам када желимо да се на Тебе угледамо. Заштити нас од свакога зла. Приведи нас Сину Твоме и Богу нашем и не напуштај нас никада.“

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић