Четврто Госпојинско духовно вече у манастиру Велућу

IMG-09ced8895003b40929defd1d371c2138-V

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина др Давида, у  порти манастира Велућа одржано је четврто Госпојинско духовно вече у суботу 28. Августа 2021. године.

Тема овогодишње духовне вечери била је „Духовне песме о молитви“.

Гости Госпојинске духовне вечери били су песници, који су својим лирским језиком и уметничким даром изаткали и произнели најлепше мисли о молитви, и то: госпођа Љубица Петковић из Крушевца, госпођа Јелена Протић-Петронијевић из Крушевца, господин Верољуб Вукашиновић из Трстеника, отац Иван Милановић из Јасике, господин Миљко Шљивић из Глободера и госпођа Маја Лукић из Бајне Баште.

О значају молитве говорио је протојереј-ставрофор Драги Вешковац.

У музичком и уметничком  делу програма наступили су: хор манастира Велућа „Ваведење“, КУД „Традиција“ из Трстеника, КУД „Грозд“ из Александровца,  Црквени хор „Свети Кнез Лазар“ из Крушевца  и солисткиња Госпођица Теодора Вешковац, глумица трстеничког позоришта госпођа  Драгана  Радоичић, фрулаш из Велућа г. Срећко Перчевић, и магистар  музикологије из Велућа г. Дарко Перчевић.

А све у славу Богу и Молитви, која је срце свих врлина.

Игуманија манастира Велућа

м. Теодора ( Спасојевић)