Навечерје празника светог Романа у Брзећу

DSC_9847

Као пустињски житељ и у телу Анђео и чудотворац, показао си се богоносни оче наш Романе.

Постом, бдењем и молитвама, небеске дарове си примио,

исцељујући болести оних који ти са вером долазе.

Слава Ономе који ти је дао снагу, који те је прославио и који кроз тебе дарује свима исцељење. (Тропар глас 1.)

У суботу, 28. августа 2021. године, на дан Успења Пресвете Богородице - Велика Госпојина, а на навечерју празника св. Романа Ђунишког Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид донео је благослов Господњи селу Брзеће и његовим мештанима служивши свечано вечерње богослужење у храму св. Романа у Брзећу.

Учешћа у богослужењу узели су и Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић и ђакон Његовог Преосвештенства Ненад Матић.

Након одслуженог свечаног вечерњег богослужења Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обавио је чин освећења извора воде који је надомак самог храма св. Романа.

Својом архипастирском поуком Епископ крушевачки Господин Давид обртио се окупљеном верном народу, да би се након тога дух празника пренео и на Трпезу љубави коју су ови надасве гостољубиви мештани и верници ове парохије приредили.

јереј Борис Симоновић