Света архијерејска Литургија у Стопањи

DSC_0083

У недељу десету по Педесетници, 16/29. августа 2021. лета Господњег, а на дан спомена нерукотвореног лика Господњег и прослављања преподобног Романа Ђуниског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у петро-павловском храму у Стопањи (архијерејско намесништво трстеничко). Владика је најпре уз помоћ својих клирика осветио новосаграђени парохијски дом крај овога храма. На светој Евхаристији су саслуживали: архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, парох стопањски протојереј Вељко Гашић, протођакон Иван Гашић (клирик епархије шумадијске), ђакон владичански Ненад Матић и ђакон трстенички Стефан Ђурђевић. У олтару су прислуживали чтечеви наше епархије, а за певницом су појали чланови хора ,,Свети кнез Лазар“ из Крушевца. У току малог входа Епископ је благоизволео да оца Вељка одликује правом ношења напрсног крста због целокупног пастирског труда који је уложио ради спасења својих парохијана и изграђивања Тела Христовог у сваком смислу. Након прочитаног јеванђелског одељка Владика је беседио на тему вере и њеног значаја за спасење човеково.

По отпусту, заједничарење је продужено у новоосвећеном парохијском дому, у целокупно осликаној трпезарији која подсећа на праву манастирску трпезарију. У току обеда, Епископ је уручио благодарствене грамате онима који су учествовали и помагали изградњу овога дивнога црквеног дома, а прота Вељко је поздравио Епископа и сву присутну браћу и сестре и све нас подсетио на тајну живота са Крстом Христовим Којим се спасавамо.

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић