У цркви Лазарици свечано прослављен празник Рођења Пресвете Богородице

12

На дан када света Црква слави празник Рођења Пресвете Богородице, црква Лазарица прославља храмовну славу. У сусрет празнику, на свечаном бденију служио је Преосвештени Епископ крушевачки Г. Давид. На крају бденија је  свештенике протојереја Миломира Глигоријевића и протојереја Христољуба Петронијевића  Преосвештени Владика  одликовао чином  ношења напрсног крста и  пригодном беседом увеличао славље.

На светој Lитургији началствовао је протојереј-ставрофор Драги Вешковац уз саслужење свештеника Будимира Којића, Владице Столића, Милоша Костића, Милана Тодосијевића и ђакона Душана Маговца и Јована Јовановића. Надахнутом беседом отац Драги је нагласио величину и значај Пресвете Богородице за читав људски род, њено заступништво пред Господом, као и образац понашања на који треба да се угледамо. Након свете Lитургије свечаном литијом и резањем славског колача верни народ је заблагодарио Пресветој Дјеви која својим омофором чува нас и нашу вишевековну светињу.

ђакон Душан Маговац