Прослављена слава Воздвижења Часног и Животворног Крста на војном комплексу “Равњак”

12

На дан када наша света Црква прославља спомен Воздвижења Часног и Животворног Крста Господњег, по благослову Eпископа крушевачког господина Давида, секретар Епископа протојереј-ставрофор Драги Вешковац началствовао је lитургијским сабрањем уз саслужење војних свештеника јереја Горана Сандића и јереја Владана Вуковића, са појцима наше Епархије и христољубивом војском у богослужбеном простору 246. бАБХО Воздвижења  Животворног и Часног Крста Господњег на војном комплексу Равњак.

Након прочитаног Јеванђеља отац Владан је сав сабрани народ поучио о значају Крста за нас православне хришћане. Након заамвоне молитве су преломљени славски колачи. Отац Драги након Свете Литургије пренео је поздраве нашег епископа господина Давида, заблагодарио христољубивој војсци на доласку, честитао крсну славу колачарима 246. бАНХО мајору Војкану Миловановићу и центру АБХО пуковнику Сибину Динчићу и захвалио се на труду свима присутнима.

Студент теологије Михајло Јовановић