Слава Намесништва ћићевачког

1

У години јубилеја када Епархија крушевачка прославља десетогодишњицу свога постојања, окупило се часно свештенство у цркви Светог Саве у Ћићевцу да молитвено обележи деценију постојања Намесништва ћићевачког прослављањем своје славе Светог Свештеномученика Дионисија Ареопагита.

Литургијским сабрањем началствовао је Архијерејски намесник ћићевачки  јереј Милош Пешић уз саслуживање протонамесника Срђана Миленковића, јереја Драгана Смиљанића, јереја Ивана Илића и ђакона Стефана Миладиновића.

Кроз јеванђељску перикопу о Царству Небеском имали смо прилике да се подсетимо на потребу да непрестано стремимо путу ка Истом јер нас кроз одступање са тог правог пута и нестражење може изненадити час Његовог доласка.

Након причешћа животворним тајнама Христовим, у част и спомен заступника пред престолом Божијим Намесништва  ћићевачког, Светог Дионисија, принесени су и славско жито и колач.

ђакон Стефан Миладиновић