Света архијерејска Литургија у Врбници

17.10.2021 Velika Vrbnica-37

У Недељу 17. по Духовима, 17. октобра 2021. године, када певамо о Васкрсењу у малом, а када Црква Света прославља светог Стефана Штиљановића и Јелену – супругу његову, окупили смо се у Врбници у храму св. Николе са најбољим молитвеним, пријатељским, благодарним и радосним намерама. Окупљени народ на челу са свештенством је мирно исчекивао долазак Архијереја.

Началствовао је Епископ крушевачки господин Давид уз саслужење  јеромонах др Амвросија Весића, Архијерејског намесника жупског протојереја Вукмана Петровића, старешине храма протојереја Бране Павловића, протојереја Перице Стојића који је уједно и помагао за певницом протојереју Милошу Костићу, те ђакона Ненада Матића и ђакона Душана Југовића.

Света Литургија са тачно одабраним песмама, Апостолом, Јеванђељем, проповеди коју је упутио Владика, Охридским Прологом, причешћивањем од најстаријих по чиновима, преко деце, па браће и сестара мирјана.

У црквеној кући окупљени око Трпезе наставили смо радост и духовно јединство. Разговор, поучавање, упућивали осмехе једни другима и веселили се.

Растали смо се са поздравима, загрљајима и благословима, у нади на скоро виђање.

Посета Епископа Давида овај дан чини посебно важним, пуним очинске љубави, синовске послушности што га наравно чини једним од најбитнијих дана у животу парохије Врбничке.

Нека је благословен данашњи дан. Нека је прослављено име Оца и Сина и Светога Духа сада и увек и у векове векова. Амин

протојереј Брана Павловић и протојереј Перица Стојић