Света архијерејска Литургија у Ћићевцу

24.10.2021 Cicevac-17

У недељу осамнаесту по Духовима, када се молитвено сећамо и светих Отаца Седмог васељенског сабора, првојерарх Епископије крушевачке  Господин Давид началствовао је светом архијерејском Литургијом у цркви Светог Саве у Ћићевцу.
Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком господину Давиду саслуживали су Архијерејски намесник ћићевачки  јереј Милош Пешић, старешина храма протонамесник Срђан Миленковић и ђакони Ненад Матић и Стефан Миладиновић.

Сабрани око свога Епископа, имали смо прилике да чујемо речи архипастирске беседе које теше и храбре а у вези са превазилажењем недаћа на које Црква Божја увек изналази одговоре кроз векове као и да ће тако остати у будуће до свршетка века.

Мноштво верног народа се сјединило са Христом, а потом смо једнодушно и једногласно заблагодарили Господу отпојавши  хвалу јер нас је удостојио да се причестимо Његовим божанским и животворним Тајнама Христовим.

ђакон Стефан Миладиновић