Света Литургија и рукоположење у Шанцу код Крушевца

27.10.2021 Sanac - Velika Krusevica-58

На празник преподобне мати Параскеве, Његово Преосвештенство Епископ Крушевачки Г. Давид служио је свету архијерејску Литургију у храму св. Петке у Шанцу. Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Мирослав Миленковић, протојереј-ставрофор Живојин Којић, протојереј-ставрофор Мирослав Николић, јереј Немања Милић, ђакон Ненад Матић и ђакон Никола Ераковић.

У току св. Литургије, владика Давид је у чин ђакона рукоположио чтеца Николу Николића из Мудраковца. Епископ крушевачки г. Давид беседио је након прочитаног св. Јеванђеља о потреби да непрестално чувамо упаљене светиљке вере, да би били слични мудрим девојкама. Никакви овосветски послови и богатство не би требали да утичу на хришћане у мери да њихова вера утихне. На крају св. Литургије благословио је ђакона Николу Николића и његову породицу и пожелео им  успешну службу у Цркви Божјој.

Епископ је након Св. литургије отишао у цркву св. Петке у Великој Крушевици, где су га дочекали верници овог места и околине. Извршен је литијски опход око цркве и преломљен је славски колач. Црквени колачар био је господин Владан Матић из Велике Крушевице, који је за све присутне припремио богато послужење. Мноштво народа узело је учешће у овим молитвеним скуповима. Трудом пароха шаначког Далибора Весића и верника у парохији шаначкој приводе се крају радови на капији порте у Шанцу и уређењу црквеног дома у селу Велика Крушевица.

Сања Николић, катихета