Света архијерејска Литургија у селу Буци код Крушевца

У недељу 14. новембра 2021. године, када Света Црква Православна прославља свете бесребренике и лекаре Козму и Дамјана, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у цркви посвећеној овим светитељима у селу Буци. Особито се обрадовао верни народ овога места посети и служењу свог Епископа те се сабрао да дочека владику у  сунчевим зрацима загрејано празнично јутро.  Са том радошћу и молитвеним расположењем сабрали смо се да на најрадоснији начин прославимо своје заштитнике Свете Враче окупљени на Светој Литургији.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор у пензији Живојин Којић свештеник, протојереј Јован Вуковић, ђакон Ненад Матић, као и парох бучко-ломнички јереј Стефан Поповић. Напојили смо се благим речима беседе  владике Давида који нам је произнео тумачење параболе о сејачу и семену. По заамвоној молитви владика је  пререзао славски колач и потом се литургијско славље наставило трпезом љубави коју су са особитим трудом припремили колачари, благочестива породица Ђорђевић. Било је и песме и смеха као што обично бива кад србин слави и радује се.

јереј Стефан Поповић