Света архијерејска Литургија на Ваведење у Саборној цркви у Крушевцу

04.12.2021 Sveti Djordje-36
У суботу, 4. децембра 2021. године, на дан празновања Ваведења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму  светог великомученика Георгија у Крушевцу. Преосвећеном Епископу саслуживали су: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереји-ставрофори Ђорђе Милојковић, Љубиша Милошевић и Цветан Топличанин, те протојереји Ненад Радосављевић, Драгић Илић и Александар Ерић, јереји Ненад Драгичевић и Андрија Јелић, протођакон Јован Миленковић, као и ђакони Ненад Матић и Никола Николић.

Наш Архипастир Епископ Давид је у својој беседи, након читања св. Јеванђеља, протумачио причу о Господњем уласку у дом сестара праведнога Лазара - Марте и Марије, о слушању речи Божије и о служењу Господу.

Појали су појци и теолози Саборног храма.

На радост свете Цркве Божије, на светој Литургији се сабрао велики број верника и деце, који су се припремили постом и молитвом за свету Тајну Причешћа и сјединили се са Господом.

По одслуженој светој Литургији у парохијском дому припремљена је Трпеза љубави  и послужење за  Епископа, свештенсво и верни народ.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић