Владика Кирило посетио Трстеник и манастир Љубостињу

На радост свештенства и Божјег народа црквене општине трстеничке, дана 11. дец. (28. нов.) 2021. г. Г. угостили смо двојицу преосвећених Епископа наше Српске Православне Цркве: нашега надлежнога Епископа крушевачког  Г. Давида и Епископа буеносајреског и јужно – централно америчког  Г. Кирила (Бојовића). Епископи су присуствовали васкрсном бденију молитвено учествујући појањем и читањем. Бденије су служили протојереј Радомир Косовац и ђакон владичански Ненад Матић, а за певницом су појали свештеници трстенички Слађан Јовановић и Мирољуб Симеуновић, и ђакон Стефан Ђурђевиђ. Као чтец прислуживао је г. Дејан Марковић. Тако смо прославили заједно Васкрслог Господа и Светитеља српског Мардарија Ускоковића, ктитора манастира Светога Саве у Либертивилу (САД). Након службе Божје, Владика Кирило нам је у разговору пренео своја драгоцена апостолска искуства мисионарења, тј. ширења Јеванђеља Христовог у Јужној и Централној Америци.

,,Јер не проповедамо себе, него Христа Исуса, Господа, а себе као слуге ваше Исуса ради.“

(2 Кор 4, 5)

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић