Света архијерејска Литургија у Недељу Праотаца у Саборној цркви у Крушевцу

У Недељу Праотаца, 26. децембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је евхаристијским сабрањем у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу. Епископу су саслуживали: протојереји-ставрофори Цветан Топличанин  и Љубиша Милошевић, протојереји Ненад Радосављевић и Александар Ерић, јереј Андрија јелић и ђакон Ненад Матић.

По благослову Владике, беседу на прочитан одељак из светог Јеванђеља изговорио је протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић тумачећи прочитану перикопу "о Царевој трпези и званицама", те се на крају обратио бираним речима честитајући празник вернима, а посебно свим мајкама, женама и сестрама у Христу Господу.

Појали су свештеници, појци, теолози и богословци наше Саборне цркве.

Чланице Коло Српских Сестара града Крушевца припремиле су поклоне за сву децу поводом празника Материце.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић