Пређеосвећена Литургија у Саборном крушевачком храму

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г.Давид  у среду прве недеље свете Четрдесетнице  9.марта 2022.године служио је свету Литургију Предходноосвећених дарова у Саборном храму светог Велокомученика и победоносца Георгија у Крушевцу.

Предходно је  Епископ Давид молитвено присуствовао и учествовао у   јутрењој ,часовима  и изобразитељној молитви заједно са  братством саборног храма, појцима и верним народом.

На светој Литургији Епископу су саслуживали умировљени  протојереји- ставрофори Цветан Топличанин , Драгиша Јовановић, протојереј Александар Ерић ,јереј Андрија Јелић и ђакон Ненад Матић.

На Литургији се причестио не мали број парохијана који су се  ,,Тримирјем,,  и исповедањем  припремили  за свету тајну Причешћа.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић