Теодорова субота у Саборном крушевачком храму

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г.Давид на теодорову суботу  12.марта 2022.год. , началствовао је светим Евхаристијским сабрањем  у Саборном храму св.Георгија у Крушевцу.
Светој Литургији предходила је празнична Јутрења и освештавање Кољива у спомен на  јављање и велики благослов  св.Теодора Тирона који се овога дана празнује.
Епископу Давиду  на св.Литургији саслуживали су : умировљени протојереј- ставрофор Новица Тасић, протојереји Александар Ерић и Милош Костић, јереји Ненад Драгичевић и Андрија Јелић и ђакон Ненад Матић.
Апостол је прочитао вероучитељ и теолог Иван Миладиновић.
По прочитаном Јеванђељу Епископ Давид је изговорио беседу  и пастирску поуку, благословио вернике који су се постом, молитвом и покајањем припремили за св.тајну Причешћа.
На крају свете Евхаристије после причешћа уз антидор је подељена и освештана пшеница свим присутним верницима као благослов.

протојереј -сраврофор Ђорђе Милојковић

Фото: Стефан Перовић