Предавање при храму Светог Ђорђа у Крушевцу о. Ненада Радосављевића на тему: Крсту Твоме поклањамо се Владико

У недељни дан, 27. марта 2022. године благости Господње, по благослову Његовог Преосвештенства епископа крушевачког Господина Давида одржано је још једно у низу великопосних предавања при храму Светог Ђорђа у Крушевцу. Предавач ове недеље је сабрат овог храма, високопречасни протојереј Ненад Радосављевић.

Свештеник Ненад је родом из оближњег Глободера, из домаћинске куће. Служећи на парохији јабланичкој, архијерејско намесништво крушевачко, његов рад је истицан као пример за младе свештенике, али и за оне старије. Похваљиван и награђиван од надлежног епископа нишког, а потоњег патријарха српског Иринеја у новембру 2010. године је именован за пароха трећег крушевачког при храму Светог Ђорђа у Крушевцу. Предавао је веронауку у школама у Јабланици, Горњем и Доњем Степошу и у Наупари у периоду 2001. до 2010. године, за шта је одликован захвалницом за предан вероучитељски рад на свечаној академији поводом стогодишњице јабланичке школе. На празник Светог Василија Великог 2013. године Његово Преосвештенство епископ крушевачки Господин Давид га одликује чином протојереја.

Отац Ненад је у овонедељном предавању говорио о символизму крсног знамења, као и о смислу крстопоклоне недеље.