Предавање при храму Светог Ђорђа у Крушевцу О. Тимотеја, игумана манастира Вазнесења, Овчарско-кабларска клисура

20220403_174734

У недељни дан, 3. априла 2022. године благости Господње, по благослову Његовог Преосвештенства епископа крушевачког Господина Давида одржано је ново предавање при храму Светог Ђорђа у Крушевцу. Овајпут смо имали особиту радост да је предавач био архимандрит Тимотеј, игуман манастира Вазнесење из Епархије жичке.

Архимандрит Тимотеј Миливојевић је рођен 1976. године у Ариљу, где је и завршио основну школу. Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену уписао је 1991. године, а по одслуженом војном року одлази у манастир Студеницу, где ће 1999. године примити монашки постриг. После једанаест година, од којих је три године провео на послушању као игуман, на неко време прелази у оближњи манастир Придворицу, а одатле 2012. године бива премештен у Вазнесење у Овчарско-кабларској клисури.