Исповест и братски састанак свештенства Архијерејског намесништва темнићког у Парцану

Данашње време је оптерећено духовним и моралним кризама. Трка за већим стандардом, секуларизација, безобзирна утакмица богатих да би се што више обогатили, све су то аномалије које добијају озбиљан духовни пандемијски карактер. У доба пандемије нису угрожени само обични људи, већ и лекари. Те духовне болести угрожавају не само обичне чланове Христове Цркве, већ и њене свештенике, тако да смо данас и ми свештеници у много већој опасности да погрешимо и да се огрешимо. И ми свештеници смо људи од крви и тела и оптерећени смо, неко више а неко мање свим слабостима људским. Задужени смо да исповедамо грехе повереног нам стада, да га приводимо покајању. Зато је и одређен овај дан, да се и ми, слуге Олтара Божијег сетимо својих личних грехова и да их исповедимо, да  доживимо и стално доживљавамо покајање, што је један од најбољих услова да морално и духовно узрастамо. Тако ћемо истовремено постати способнији и подобнији да наше стадо позивамо на покајање.

Ове године, у пету суботу Великог Поста, сабрасмо се са тим циљем у Парцану, где је Светом Архијерејском Литургијом началствовао Преосвећени Епископ крушевачки Господин Господин Др Давид уз саслужење Архијерејског намесника темнићког и пароха обрешког протојереја- ставрофора Ђорђа Марјановића, пароха орашког протојереја Братислава Петровића, пароха бошњанског протојереја Александра Лукића, пароха I варваринског јереја Драгана М. Глигоријевића, пароха доњокрчинског јереја Ивице Сврзића, пензионисаног протојереја- ставрофора Томислава Гајића и ђакона Ненада Матића. Пред почетак Литургије Епископ Давид је у чин чтеца рукопроизвео господина Немању Пантића. По прочитаним одломцима из Еванђеља, исте је верном народу у беседи протумачио Епископ Давид. За певницом су појали свештеници овог Богом спасаваног намесништва, потпомогнути умилним гласовима дечице парцанске парохије и њиховог вероучитеља господина Срећка Јовановића. Потом је заузимањем пароха парцанског, његове попадије и одборника при храму Светог Архистратига Гаврила у Парцану приређена Трпеза Љубави у току које је реферат на тему ,,О хришћанској љубави'' произнео парох I варварински јереј Драган М. Глигоријевић.
јереј Драган М. Глигоријевић