Велико Јутрење Великог Петка

Када се славни Ученици за време вечере умивањем

просвећиваху, тада се безбожни Јуда, болујући од

среброљубља, помрачиваше, и Тебе, праведнога Судију,
предаје неправедним судијама. Љубитељу новца, погледај онога који cе због тога обесио; бежи од ненасите
душе, која се дрзнула да тако поступи са Учитељем.
Према свима добри Господе, слава Теби.
(Тропар Светог и Великог Четвртка)

Дана 21. априла 2022. год. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Др Давид служио је велико Јутрење Великог Петка са читањем дванаест страдалних јеванђеља у саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија. Наш духовни отац Епископ Давид прочитао је прво Свето Јевађеље, а осталих једанаест Јеванђеља присутни свештеници из братства овога храма по хијарархијском чину.
За певницом су појали свештеници овога храма.

Војводо заточених и Господе Неба и земље, гледајући Тебе, Бесмртнога Цара, где на крсту висиш, сва се твар измени: Небо се ужасну, темељи се земље усколебаше, а ми недостојни, приносећи благодарно поклоњење Твоме страдању за нас, вапијемо Ти са разбојником:

Исусе, Сине Божји, помени нас када дођеш у Царству Своме!