СВЕТЛИ УТОРАК СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У КРУШЕВАЧКОМ НАСЕЉУ УЈЕДИЊЕНЕ НАЦИЈЕ

26.04.2022 Nacije-10

На Свети Васкрсни Уторак у Светлој седмици, и радости непролазној преласка Христовог из привремене смрти у вечни Живот дочекали смо данас Преосвећеног Епископа и Оца нашег Давида, који је благоизволео да началствује Литургијским сабрањем у храму Светог Апостола Павла и Светог Оца Николаја Мириликијског у крушевачком насељу Уједињене Нације. Нашем Архијереју саслуживали су свештенослужитељи овог светог храма: Архијерејски намесник крушевачки протојереј Владица Столић, старешина храма протојереј Игор Шљивић, владичански ђакон Ненад Матић, и ђакон при храму Светог Апостола Павла и Светог Николаја Мириликојског Милан Вешковац. Храм је био испуњен верним народом који је великом љубављу у радости Васкрслог Господа дошао да дочека свог духовног Оца. Епископ нас је духовно укрепио беседом на јеванђеље како су свети апостоли Лука и Клеопа препознали Господа тек при ломљењу хлеба, што је свакако главно обележје Христово: да нас литургијски храни својим телом и својом крвљу, честитавши празник Васкрсења Господњег речима Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе.

Након Свете Евхаристије, укрепили смо се васкршњом трпезом која је била зготовљена у црквеном дому при овом светом храму.

Ђакон при храму Светог Апостола Павла и Светог Николаја Мириликијског

Милан Вешковац