Ђурђевдан – слава Саборног храма у Крушевцу

06.05.2022 Sveti Djordje-6
          На празник Светог Великомученика и победоносца Георгија и славу Саборног храма у Крушевцу , у петак  06.маја 2022.год.
 Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид началствовао је  светим Евхаристијским сабрањем уз саслуживање свештеномонаха,свештеника и свештенођакона наше   Епархије крушевачке.
           На Литургији је појао лазарички  хор,, Св.кнез Лазар,, под руководством диригента Теодоре Вешковац у присуству великог броја деце, верника и парохијана.

После заамвоне молитве обављен је трикратни Литијски опход .На платоу  испред храма Владика Давид  је освештао славске дарове, колач и вино које су ове године принели домаћини г.Никола Филиповић дир.Поште Крушевац са породицом у присуству градоначалнице г-ђе Јасмине Палуровић, градских  представника управа, културе и  јавних установа.
За наредну годину славски колач преузео је народни посланик у Влади Републике Србије г.Зоран Томић са породицом из Крушевца.
          Његово Преосвештенство г. Давид честитао је  Празник свим присутним  вернима и  овогодишњим колачарима очинском беседом и пожелео свако добро од Васкрслог  Господа , данас препоручујући се  молитвама св.Георгија победоносца и великомученика.
Трпезом љубави  и послужењем за све присутне коју су припремили наши свечари настављено је празновање овог светог сабрања.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић