ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ „ЖИВОТ У ВЕРИ“

1. јуна ове године, на празник Светих равноапостолних цара Константина и царице Јелене, у порти цркве Свете Петке у Мачковцу одржано је представљање књиге „Живот у вери“ г. Миљка Шљивића из Глободера. У питању је књига песама за децу.

Учеснике и госте поздравио је парох мачковачки протојереј ставрофор Радиша Јовановић.

О књизи су говорили јеромонах Сергије Радивојевић, мати Теодора, игуманија манастира Велуће и парох мачковачки Радиша Јовановић.

Ова збирка песама је тежња аутора да укаже на важност поштовања породице и вере.

Песме су читали аутор Миљко Шљивић и Богдан и Ленка, његови унучићи, уз подршку дела Хора при манастиру Велуће, заједно са мати Теодором и о. Милутином Михајловићем, парохом велућким.