Празник Педесетнице свечано прославаљен у Мудраковцу

Празник Силаска Светога Духа на Апостоле свечано је прослављен у цркви Свете  Тројице у Мудраковцу.

У недељу, 12. јуна 2022.године, свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Мирослав Миленковић, уз саслуживање старешине храмапротојереја Ивана Цветковића.

Мноштво народа причестило се на светој Литургији и узело учешће у литијском опходу око храма. Послужење за све присутне и славски ручак припремила је колачарка славе г-ђа Марија Радмановац са својом породицом.

На Духовски понедељак, свету Литургију служио је јереј Андрија Јелић, уз саслуживање протојереја-ставрофора Будимира Којића и протојереја-ставрофора Мирослава Николића. Духовски понедељак се у Мудраковцу традиционално прославља као богомоља, уз литијски опход око храма и ломљење славског колача.

Славски колачар био је господин Љубиша Николић.