Други дан Педесетнице у Покровском храму на Расини

DSC08592a
         У понедељак 13. јуна 2022.г. другог дана празника Педесетнице - силаска Светог Духа на апостоле, у храму Покрова Пресвете Богородице у Крушевцу, служена је Света Литургија. Служили су протојереј-ставрофор Адам Стевановић, протојереј- ставрофор  Слободан Пешић, протојереј Мирослав Пешић, протојереј Јован Вуковић, јереј Милан Здравковић, јереј Јован Јовановић и ђакон Никола Ракић уз присуство верног народа и ученика из Основне школе "Бранко Радичевић" у Бивољу, са њиховим вероучитељем Владаном Марковићем. После Литургије учињена је литија од Покровског храма до школе у Бивољу у чијем се дворишту и налази дрво запис, где је пререзан славски колач. Свечари за ову годину су били Гђа Ивана Вучковић са својом породицом.

фото: Миљан Милетић