Освећење капеле у Паруновцу

16.06.2022 Jasikovica-26
           Његово преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид освештао је чином Малог освећења новоподигнуту капелу Светог пророка Илије у Трајаловој фабрици у селу Паруновац. Епископу Давиду су саслуживали: епархијски секретар протојереј-стафрофор Драги Вешковац, архијерејски намесник крушевачки протојереј Владица Столић, старешина Саборног храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, старешина цркве Лазарице јереј Жељко Марковић, старешина манастира Светог Јована Крститеља на Багдали јеромонах Сергије Радивојевић, надлежни парох протојереј Мирослав Пешић и епархијски ђакон Ненад Матић. Чину освећења су присуствовали генерални директор Трајал копорације господин Милош Ненезић са својим сарадницима као и запошљени у овом погону.
           У својој беседи Епископ Давид је похвалио руководство фабрике што је подигло капелу Светом пророку Илији, заштитнику радника, који раде са експлозивним материјама и изразио наду да ће ова Светиња бити посећена и од стране мештана села Паруновац.