Света Архијерејска Литургија у селу Буци

У недељу 10. јула када Света Црква Православна прославља Светог Сампсона странопримца, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у цркви посвећеној Светим Врачевима у селу Буци. Обрадовао се верни народ овога места посети и служењу свог Епископа те се сабрао да дочека владику испред храма окупаног сунцем.  Са радошћу и молитвеним расположењем сабрали смо се окупљени на Светој Литургији.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј Владица Столић, ђакон Његовог Преосвештенства Ненад Матић, као и парох бучко-ломнички јереј Стефан Поповић, чтецирао је вероучитељ Давид Јанић а појали су појци подјастребачких села. Напојили смо се благим речима беседе  владике Давида који нам је произнео тумачење јеванђелске приче о исцелељу слуге капетановог. О томе како се људи времена оног али и времена садашњег суочавају са тешким искушењем болести које нас уствари уводи у борбу за нешто више од телесног здравља а то је стицање спасења. По завршетку Свете Литургије владика се још једном обратио верном народу износећи личну радост због служења у овом лепом храму са својом паством. Потом се литургијско славље наставило трпезом љубави коју је припремио црквени одбор села Буци са својим парохом.

јереј Стефан Поповић