ПАВЛОВДАН СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У КРУШЕВАЧКОМ НАСЕЉУ УЈЕДНИЊЕНЕ НАЦИЈЕ

На дан када Света Црква прославља празник Сабор Светих Апостола Павловдан, служена је Литургија Светог Јована Златоустог у храму Светог Николаја Мириликијског и Светог Апостола Павла у крушевачком насељу Уједнињене нације, и тиме је торжествено прослављена слава овог дивног храма бисера поменутог крушевачког насеља. Литургисјким сабрањем началствовао је секретар Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г.Г др Давида, високопречасни протојереј-ставрофор Драги Вешковац, уз саслуживање: протојереја Жељка Марковића старешине цркве Лазарице, протојереја Мирослава Пешића старешине цркве Покрова Пресвете Богородице у Крушевцу, јереја Милана Тодосијевића, јеромонаха Сергија Радивојевића, као и ђакона Душана Маговца и ђакона Милана Вешковца, уз молитвено присуство старешине храма протојереја Игора Шљивића. За певницом одговарали су стални чланови певнице уз учешће и хориста чланова хора Свети Кнез Лазар.

Велики број верног народа из насеља као и читавог града дошао је да узме учешћа у овом  Литургијском сабрању причестивши се Телом и Крвљу Христовом.

Након Свете Литургије уследио је опход око храма, и пресечен је славски колач, направљен великом љубављу старешине храма и његове породице. Беседу и поздравно слово произнео је Високопречасни протојереј-ставрофор Драги Вешковац протумачивши одељак из јеванђеља подсетивши нас на значај Светих Апостола и њихово ширење наше вере православне. Преневши нам Благослов и честитке Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г.Г др Давида поздравио је братство храма честитавши храмовну славу као и присутни верни народ позвавши их да сви заједно учествујемо у изградњи овог Светог храма као и Свети Апостоли који су изграђивали и ширили веру Живог Господа.

Ово духовно и радостно сабрање настављено је послужењем спремљеним великом љубављу братства овог Светог храма.

Милан Вешковац

Ђакон при храму Светог Николаја Мириликјског и Светог Апостола Павла