Света Архијерејска Литургија у манастиру Мрзеница

На дан када наша света, саборна и апостолска Црква прославља Сабор светих славних о свехвалних апостола - Павловдан засијао је крст на грудима настојатеља манастира Покрова Пресвете Богородице у Мрзеници, једног од
бисера Мојсињске Свете Горе.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком господину Давиду, који је началствовао Светом Архијерејском литургијом саслуживало је високопреподобно свештеномонаштво, часно свештенство и ђаконство.

Дом Владичице наше Богородице данас ликује јер је првојерарх Епископије крушевачке за време малог входа даривао крсно име односно чин архимандрита протосинђелу Тихону (Пејчићу).

Владика Давид нас је у својој беседи још подсетио да смо и сви ми данас позвани да будемо животом својим сведоци речи Господње како бисмо имали власт да исцељујемо болесне, изгонимо демоне, помажемо потребитима и чинимо сва остала чуда која су чинили апостоли у име Његово.

На крају сабрања принесени су плодови земље уз молбу да се сви који буду кусили од њих освете.

ђакон Стефан Миладиновић