Уснула у Господу монахиња Параскева

У среду, 27. јула, на дан  светог апостола Акиле и преподобног Никодима Светогорца, у манастиру Дренча, упокојила се у Господу монахиња Параскева (Пајић). Сутрадан, на празник светих Кирика и Јулите, иначе крсне славе покојне сестре Параскеве, у манастирској цркви, служена је света Литургија и опело. Опелом је по благослову Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида началствовао протојереј ставрофор Драги Вешковац, секретар Његовог Преосвештенства.  Прота Драги се пригодним речима обратио присутнима, подсетио на животни пут монахиње Параскеве и пренео благослов и саучешће Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида.
Монахиња Параскева рођена је 1938.године  у побожној, богомољачкој породици у селу Риђевштица, које је познато као родно место великог броја монаха и свештеника. У раном детињству остала је без мајке, а отац је одлучио да свој живот настави у манастиру где је и скончао као архимандрит Хризостом. Сестра Параскева, која се у четрнаестој години одлучила на пут монашког подвига, била је дуго година у манастиру Велуће који је са својим бројним сестринством био велика утеха верном народу у тешком незнабожачком времену. Последњих дванаест година провела је у новообновљеном манастиру Дренча и прва је монахиња која је сахрањена у овој обитељи после шест векова.
Вечан ти спомен достојна блаженства и вечног спомена драга наша мати Параскево!
Стефан Минаковић