„ Преобразио си се на Гори, Христе Боже, показавши ученицима Својим славу Своју, колико су могли да поднесу. Нека засија и нама грешнима Твоја вечна светлост, молитвама Пресвете Богородице, Даваоче светлости, слава Теби“

У петак, 19. августа  2022. године када наша Православна Црква слави свето и  славно Преображење Господње верни народ града Бруса са својим свештенством се  окупио у порти Храма да дочека свога духовног Пастира, Његово Преосвештенство Епископа крушевачког Г. Давид, који је начаслтвовао  светим Евхаристијским сабрањем.

Епископу су саслуживали: протојереј Вукман Петровић, архијерејски намесник александровачко-бруски, протојереј-ставрофор Градимир Милојевић, протојереј Милан Костић, старешина храма, јереј Иван Жарковић, јереј Слободан Шљивић, ђакон  Ненад Матић и ђакон Илија Ракановић.

По прочитаном јеванђељу напојили смо се благим речима беседе Владике Давида о догађају Преображења који је истакао речи из тропара празника да је Христос ,на гори Тавор, показао апостолима славу Своју, Своју вечну светлост, али онолико колико су они могли да поднесу.

После литије око храма Епископ је осветио  грожђе и пререзао славски колач, а потом је уприличена Трпеза Љубави.

ђакон Илија Ракановић