НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ВАСПИТНО ПОПРАВНОМ ДОМУ У КРУШЕВЦУ

У двадесетчетвртој недељи по Педесетници, на празник Св.Архангела Михаила и свих сила бестелсних 21.11.2023. Епископ крушевачки господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Св.Апостола Филимона и Онисима при васпитно поправном дому у Крушевцу.

Епископу су на Литургији саслуживали: протојереј-ставрофор Будимир Којић у пензији, протојереј-ставрофор Новица Тасић у пензији, јереј Никола Николић парох при Храму Св. Апостола Филимона и Онисима и ђакон Ненад Матић.

Светој Литургији је присуствовао верни народ, запослени у Васпитно-поправном дому, штићеници дома, начелник одељења за инспекцијске послове за извршење кривичних санкција при Министарству правде Иван Мијаиловић и Управник васпитно-поправног дома Милош Ристић.

Сабраним верницима се након прочитаног јеванђеља обратио Епископ крушевачки господин Давид и све верне поучио беседом.

За певницом су појали теолози наше Епархије.

Презвитер Никола Николић

Беседа владике Давида по Јеванђељу 21.11.2023 Васпитно Поправни Дом у Крушевцу

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА